A válogatósságtól a gyermekkori evészavarig
Sok gyermekről azt gondolják szülei, hogy rosszul eszik. A gyermekek harmada érintett lehet egy olyan problémakörben, amely a normál válogatós fázistól a komoly evészavarokig terjed. Ha az aggódó szülő bármely csoportnál nem megfelelő tanácsokat kap, és ebből kifolyólag nem jól reagál, annak következményei lehetnek.
A legapróbb, átmeneti zavar is tud súlyossá válni, és a súlyos evészavar is el tud fajulni oda, hogy végül a gyermek csupán 1-2 féle ételt eszik meg, míg végül akár szondatáplálásra szorul.
A megfelelő tápanyagbevitel minden gyermeknek fontos, hiszen a korai években alapozódik meg az egészsége, növekedése, fejlődése. De emellett az ételekhez, evéshez való egészséges kapcsolat kialakítása is ugyanilyen fontos! Ez sokszor nehézségekbe ütközik, ezért a gyermek-szülő segítségre szorul.
Tudjuk, hogy szülőként és szakemberként is nehéz differenciálni az evéshez kapcsolódó zavarokat: „ez még normális? Lépni kell?” Éppen ezért segítséget szeretnénk nyújtani evészavaros gyerekekkel dolgozó szakemberekként a szisztematikus megközelítésben, hogy megkönnyítsük a gondolkodást, a szükséges lépéseket. Két segítséget ajánlunk:
- TÖLTSD LE A „MIT TEGYEK, HA NEM ESZIK A GYERMEKEM” Kisokost (teljesen ingyenes!), amelyből melyben megismerteted, hogy mi számít normál és azon túli evési viselkedésnek, működésnek, milyen evéssel összefüggő zavarok vannak, és ezeket hogyan differenciáljuk. Hogyan lehet a tápanyagokat biztosítani, melyek ezek pontosan, és milyen játékos technikák léteznek válogatósság esetén.
- NÉZD MEG a „STOP Válogatósság” anyagunkat, amely szülőknek szóló, elismert módszerek videótára, ha a 1,5-6 éves gyermek evésproblémákkal vagy válogatóssággal küzd, illetve nehezen kóstol meg újdonságokat.
A videóban található módszer elsajátítása segíthet visszatalálni a békés, családi étkezésekhez.
STOP VÁLOGATÓSSÁG RÉSZLETEK